Державний музей авіації

Державний музей авіації був відкритий 30 вересня 2003 року до 100-річного ювілею світової авіації.
Музей знаходиться біля аеропорту «Київ» на вулиці Медова, 1 в Солом’янському районі міста Києва.
Він розташовується на території колишньої учбової авіаційної бази Київського інституту інженерів цивільної авіації (КІІЦА), нині Національний авіаційний університет (НАУ). Початковий фонд музей налічував всього 23-ти експонати, а станом на 2017 рік їх вже понад 80 і колекція постійно поповнюється.

До фонду музею входять військові і цивільні літаки та гелікоптери різного призначення: винищувачі, бомбардувальники, штурмовики, розвідники, транспортні, пасажирські, навчальні, спортивні, експериментальні, спеціальні та багатоцільові. Крім літаків представлена спеціальна техніка (машини швидкої допомоги, пожежні, транспортні і т.д. ) та колекція двигунів. Також на території є невелика колекція ретро автомобілів з автомобільної виставки OldCarLand.

Серед експонатів музею є рідкісні, експериментальні та історичні літальні апарати. Літак-розвідник Анатра «Анасаль» 1917-1918 років, перший український літак серійного виробництва. Найбільший у світі транспортний гелікоптер серійного виробництва Мі-26. Важкий транспортний гелікоптер Мі-6, найбільший гелікоптер своїх часів до появи Мі-26. Противочовновий гідролітак Бє-6 та авіаційний комплекс радіолокаційного дальнього наведення Ан-71, яких існує всього по 3 екземпляри. Перший у світі реактивний пасажирський літак Ту-104. Ми написали лише про деякі апарати, ще багато з них потребують уваги, але описувати всі буде дуже довго.

Музей обов’язково потрібно відвідати, тут є на що подивитися і що послухати. Він сподобається людям різного віку, чоловікам і жінкам, а діти взагалі будуть у захваті. В деякі літаки та гелікоптери можна заходити всередину (5-10 грн). Музей великий і для його огляду може знадобитися декілька годин.

Дата відкриття – 30 вересня 2003 року
Графік роботи з квітня по жовтень – 10.00 – 19.00 / вихідні (понеділок, вівторок)
Графік роботи з листопада по березень – 10.00 – 17.00 / вихідні (понеділок, вівторок)
Офіційний сайт – Aviamuseum.com.ua
Вартість відвідування:
50 грн (дорослі)
25 грн (студенти та пенсіонери)
20 грн (школярі)
безкоштовно (діти до 7 років, учасники бойових дій, інваліди 1-ої и 2-ої категорій, ліквідатори аварії на ЧАЕС, робітники українських музеїв)

Адреса – м.Київ, Солом’янський район, вул. Медова, 1
Телефон для довідок – (044) 451-83-14

Комментарии: