Безхатні улюбленці: як допомогти собакам на вулиці

Безхатні улюбленці: як допомогти собакам на вулиці
6387801895_dc4812391a_b
Чи не щодня ми зустрічаємось із проблемою безпритульних тварин, і постає логічне запитання «що ж із цим робити?». Існує безліч дуже важливих, але нескладних речей, які може зробити кожен. Отож, побачивши надворі нічийну кішку чи пса, варто зробити наступне.

По-перше, нагодувати і дати води. Це може здатися дрібницею, але саме завдяки цьому тварини виживають у місті, адже тут у них немає можливості полювати й добувати їжу самостійно.

По-друге, якщо тварина виглядає домашньою, то є вірогідність, що вона загубилась. У такому випадку треба розмістити пост про неї на особистих сторінках усоціальних мережах, на olx та в найбільшій українській facebook групі щодо знахідок собак. NB: ніколи не вказуйте точне місцезнаходження тварини, якщо вона залишається на вулиці. Живодери користуються такою інформацією для вбивства тварин.

По-третє, на мою думку, найважливіше — звернути увагу настерилізацію. Це єдиний гуманний шлях вирішення проблеми безпритульних тварин. У нас є безліч програм безкоштовної стерилізації вуличних тварин. Існує державна, щоб нею скористатися — вам треба звернутися до центру ідентифікації тварин, але, на жаль, ця структура працює не досить ефективно. Німецька програма, що діє в багатьох клініках Києва, більш дієва: для участі в ній вам необхідно звернутися до зооволонтерів (наприклад, до Христини, Ольги чи Соні). Існують також програми лояльності для домашніх тварин. Наприклад, за наявності пенсійного посвідчення, у більшості клінік ця процедура доступна зі значною знижкою. Для пенсіонерів таку послугу пропонує клініка “Талісман” у Києві (вул. Стеценко 30). Є також київські клініки, де послуги надають абсолютно безкоштовно волонтерам та пенсіонерам, за адресами:
— вул. Електротехнічна 5а,
— вул. Вірменська 29,
— вул. Ярославська 13а.

Якби кожен стерилізував власну тварину й тих, що живуть у них у дворі, вже за кілька років проблема безпритульних тварин в Україні була би вирішена.
По-четверте, варто спробувати знайти дім для тварини. Це не так важко, як здається. Вам знадобляться гарні фото, цікавий текст і трохи клопоту над розміщенняму групах, соцмережах, дошках оголошень тощо. Будьте уважні, чимало людей беруть тварин із вулиці для отруєнняі навіть знущань. Тому завжди домовляйтеся про умови, беріть контакти та періодично просіть домашні фото у людей, що взяли собі улюбленця.
Якщо тварина потребує медичної допомоги – обов’язково відведіть до ветеринара або, якщо не можете самі це зробити, зверніться по допомогу до зооволонтерів.

Оскільки зараз —сезон кліщів, дуже важливо обробляти тварин від паразитів. Засіб «Барс» коштує близько 30грн, але може врятувати життя. Щодня на вулиці від укусу енцефалітного кліща помирає кілька собак, особливо щенят.

Варто також звернути увагу на притулки для тварин. У Києві та області працюють більше 10 різних притулків, найбільший та найвідоміший із них — це Сіріус. Всі притулки існують за рахунок волонтерської допомоги та потребують будь-якої матеріальної допомоги та допомоги «руками». Майже щовихіднихволонтери та небайдужіприїздять до притулків, аби там прибрати, вигуляти собак, нарубати дров тощо. Приєднуйтеся! Це проста, але користа справа і можливість познайомитись із новими друзями. Найкращим подарунком у родину буде маленький чотирилапий друг.
Такі прості речі не займуть багато вашого часу, коштуватимуть зовісм небагато або ж будуть геть безкоштовні. Втім, якщо кожен проявить трохи небайдужості — ми зможемо кардинально змінити нашу з вами країну.
Соня Хльосткіна, волонтер

Комментарии: