ЗБІР ДОПОМОГИ ДЛЯ ТВАРИН

ЗБІР ДОПОМОГИ ДЛЯ ТВАРИН
лдлдлдлд
Los Solomas та друзі по району Солом’янський Національний Корпус розпочинаємо збір для тварин з притулку SOS який знаходиться в Пирогово.

Що потрібно?
— Корм для собак та котів ( сухий та консерви )
— Ковдри, тряпки, все що може бути як підстилки.
— Засоби для прибирання ( швабри, щітки, миючі засоби )

Куди нести?
— Кав’ярня DISTRICT на Севастопольскій площі ( біля Dominos )
— Відправити Новою Поштою на Відділення 240 ( 0934451339 Нікітін Сергій )

Коли будемо їхати?
24 Грудня поїдемо з тим що зібрали, можете приєднатись до на своїй машині.

На залишайся в стороні!
РЕПОСТ!

Київська Солом’янка

Київська Солом’янка: як район для залізничників міг перетворитися на експериментальне місто

Цікаві факти з історії Солом’янки — робітничого району, у якому вперше в Києві з’явилось електричне світло, а його жителі першими спробували відокремитись від міста.

Звідки назва?

На початку XIX століття територія нинішньої Солом’янки фактично була пустирем. Вже у 1830-х роках вона згадується у якості «заміських казенних земель». У 1858 році державні чиновники віддають їх місту під пасовища. Так виникло невелике селище, де проживали залежні селяни, «закріплені» за духовенством Києво-Печерської Лаври, та відставні солдати. Сучасники згадували його скромну архітектуру: єдиний на всю слобідку кам’яний будинок, навколо нього — самі лише землянки та маленькі хати, обмазані глиною й вкриті соломою. Інфраструктура була не набагато кращою — з двох сотень дворів цієї «солом’янки» лише декілька десятків мали власні колодязі. Натомість яри навколо ніби втопали в зелені.
panorama_1880e
Пасторальна «солом’янка» почала оживати вже після скасування кріпосного права. Спершу вздовж річки Либідь тут прокладають залізничні колії, які фактично ділять її навпіл: відтоді Нижня Солом’янка тягнеться вздовж колій та річки Либідь, а Верхня займає обидві сторони сучасної вулиці Митрополита Василя Липківського. Невдовзі було розпочато грандіозне будівництво: у 1869 році по сусідству із Солом’янкою стали зводити перший у Києві залізничний вокзал. Місце для нього відвели у долині Либеді й швидко її розчистили: солдатські хатинки на місці майбутнього будівельного майданчика знесли, а мешканців переселили до Верхньої Солом’янки.

Новий вокзал виглядав доволі велично — двоповерхова будівля з жовтої цегли, споруджена в давньоанглійському готичному стилі. Спроектував її російський архітектор Іван-Фрідріх Вишневський, великий прихильник неоготики та неоренесансу.

«Довжина будівлі — 133 метри — була лише трохи меншою за пасажирську платформу, яка простяглася на 144 метри. До послуг “височайших осіб” — специальні, розкішно облаштовані приміщення, брудні та тісні зали очікувань приймали пасажирів третього, нижчого класу», — так описували його у газетах.

Залізничний вокзал у неоготичному стилі
660358_original
З 1870 року київський вокзал вже приймає потяги, обростає конторами для службовців, тут осідає й керівництво Південно-західної залізної дороги. Саме на його замовлення у 1914 році російський архітектор Володимир Щуко розробляє проект добудови до існуючого вокзалу другого, «південного» (але реалізувати це вдалося лише у 2001 році).
Читать далее Київська Солом’янка

Ретро фото Соломенского района

1974 год. 6 апреля. Курская улица
1974-год.-6-апреля.-Курская-улица-e1398117862592

1978 год. Улица Коминтерна (Симона Петлюры), трамваи
1978-год.-Улица-Спасская-недалеко-от-метро-Контрактовая-площадь-трамвай-e1360439059173

1979 год. Проспект Космонавта Комарова, участок линии скоростного трамвая в районе Национального авиационного университета (НАУ)
1979-год.-Проспект-Космонавта-Комарова-участок-линии-скоростного-трамвая-в-районе-Национального-авиационного-университета-НАУ
Читать далее Ретро фото Соломенского района

Вулиця Нововокзальна

Вулиця Нововокзальна

Міститься в Соломянському районі в Протасовому яру. Пролягає від вулиці Протасів Яр до вулиці Провідницької. Виникла в 1910-х рр. під такою саме назвою як нова дорога в напрямку залізничного вокзалу (до вокзалу не доведена). До вулиці Нововокзальної прилучаються вулиці Кондукторська, Лінійна, прохід (сходи) до вулиці Провідницької.

N_Vokzal

Нововокзальна, 1 рiг Протасового Яру
Одноповерховий житловий будинок першої половини ХХст. Знесений в липні 1999р.

Вулиця Виборзька

Вулиця Виборзька

Міститься в Солом’янському районі. Пролягає від вулиці Борщагівської до вулиці Миколи Василенка. Її початковий відрізок (від вулиці Борщагівської до вулиці Гарматної) виник наприкінці ХІХст. під назвою Дачна лінія 4-а. Решта вулиці виникла в 1930-ті рр. під назвою вулиця Нова 139-а. Сучасна назва — з 1953р. До вулиці Виборзької прилучаються вулиця Академіка Янгеля, провулок Ковальський, вулиці Індустріальна, Деснянська, Гарматна, полковника Шутова та провулок Чугуївський.

VyborgВиборзька, 66 та 68
Житлові одноповерхові будинки другої половини ХІХст. Знесені 1983-1984рр

Соломенка против застройки зеленых зон!

Сегодня пришли местные жители Соломенского района совместно с активистами Los Solomas, Национального Корпуса на Земельную комиссию в КГГА. Выступили против застройки зеленой зоны на Воздухофлотском проспекте 11-13 .
Благодаря всем неравнодушным мы были услышаны и договор разоврван теперь там будет сквер в честь погибшего воина Украины участника АТО — Шаповала Максима!
Дальше будет.
23843576_2404195786473017_819414228427050438_n
viber imagekpkpk
viber imageлдлдл
23755808_2404127283146534_3428431186732192714_n 23905435_2404127266479869_7038493419952542386_n 23795119_2404127263146536_3828837780897781852_n лдлдлд

НЕЗАКОННЕ БУДІВНИЦТВО В СОЛОМ’ЯНСЬКОМУ РАЙОНІ

В ніч на 24 листопада активісти Національного Корпуси припинили чергову незаконну забудову в Києві.

На цей раз дісталося нечестивому забудовнику по вулиці Ярослава Галана, 32А у Солом’янському районі. Забудовник спільно з владою традиційно ігнорував протести та скарги мешканців навколишніх будинків, до яких всупереч закону і нормам безпеки вирішили прилаштувати багатоповерховий будинок буквально впритул до старих будинків.

На допомогу місцевим жителям прийшли активісти Національного Корпусу разом з ВГО Сокіл. Спільними зусиллями націоналісти показали шахраям і корупціонерам, що порушення закону і зневажливе ставлення до прав простих громадян загрожує справедливим покаранням і симетричною реакцією.

Відзначимо, що дане будівництво проводилося без оформлення належної документації, на місці зведення вдома не було встановлено інформаційний стенд з планом будівництва і так далі.
Сподіваємося, забудовник нас почув і як можна швидше припинить свою незаконну роботу.

Як нелегально потрапити на Байконур, зняти фільм і втекти від ФСБ

Як нелегально потрапити на Байконур, зняти фільм і втекти від ФСБ
Міські дослідники з Insiders Project нелегально пробратися на космодром в Казахстані та вижили в степу при + 45°C

Insiders Project – це документальний проект про проникнення в недоступні і маловідомі міські об’єкти. З 2013 року хлопці піднімалися на вершину Південного мосту та будинку із зіркою на Майдані, досліджували закинутий тунель метрополітену, завод «Арсенал» та бомбосховище часів Холодної війни, їздили в зону відчуження і знімали з верхівки радіолокаційної станції «Дуга». До команди входить чотири учасники: автор і ведучий Дмитро Громов, режисер та оператор Ангел Ангелов, режисер і продюсер Микита Стрижевський і звукорежисер Артем Бабурін.

The Village Україна говорить з Дмитром та Ангелом про те, як це – нелегально проникнути на космодром Байконур у Казахстані, пройти 50 кілометрів степом, три дні пити по ковтку води на годину та втекти від російських спецслужб.

Про космодром Байконур

АНГЕЛ:
У 2015 році фотограф Ральф Міребс побував на Байконурі у двох законсервованих комплексах, які належали до радянської космічної програми «Енергія – Буран». Вона була відповіддю на американський Space Shuttle. Над програмою працювали 20 років до 1991-го, а коли «совок» розвалився, її прикрили.

Під час стартового польоту шатл на автопілоті увійшов в атмосферу і втратив зв’язок. Його вже мали підривати – там було закладено багато вибухівки для того, щоб розробку не вкрали, якщо шатл впаде на чужу територію. Але через півгодини він з’являється на зв’язку і робить аварійну посадку в аеропорту «Ювілейний» на Байконурі з похибкою в 1 метр.

Коли програму прикрили, там залишилися два величезні законсервовані ангари. В одному з них стоїть два шатли – «Буран» і «Буря». Шатл «Буран» – це макет для відпрацювання різних маневрів. А «Буря» – на 90% готовий до польоту шатл.
ДМИТРО:
Ці відкриття не спровокували масові візити через те, що маршрут дуже складний. Потрібно летіти в якийсь глухий Казахстан, 30 годин їхати на потязі в глибоку пустелю, шукати водія, який тебе відвезе на 300 км, а потім іще 50 кілометрів іти пішки.

Про підготовку

ДМИТРО:
Нині відомо про 4-5 відвідувань цього місця. Ми принципово ні з ким не зв’язувалися, бо азарт у тому, щоб самостійно все продумати. Ми збирали інформацію по крихтах з різних джерел, вивчали звіти людей, які туди їздили, хоча це й було малоінформативно. Десятки годин ми просиділи на Wikimapia і довго складали маршрут.
zx5zpbnAb2C856h75lvadQ-wide
Територія космодрому – 100х70 кілометрів у степу з десятками об’єктів, серед яких є чинні майданчики, де відбуваються запуски ракет, військові частини, наукові комплекси, а є й закинуті точки. Щоб туди потрапити, треба обійти всі ці об’єкти під охороною. Потрібні нам стоять в центрі території. По карті ми вивчали об’єкти, дізнавалися, чи вони посилено охороняються, думали: робити гак у 10 кілометрів, чи можна обійтися двома.
Читать далее Як нелегально потрапити на Байконур, зняти фільм і втекти від ФСБ